Archive for Konkurrence Arkiv

Randers Neptun Cup 2017 14. oktober NY TILMELDING (frist mandag 3/10)

Søndermarkskolen, Skanderborggade 65, 8940 Randers SV.

Der svømmes nu kun lørdag efter følgende program: INVITATION OG LØBSOVERSIGT

BEMÆRK, at løbene komme helt nede på s. 3 – de er nemme at overse! 

Ny/ IGEN-Tilmelding til stævnet foretages her: Frist er udløbet

Startpriser er 50 kr. pr. individuel start og holdkap betaler klubben. 

Der er  mulighed for tilkøb af: 

frokost: 85 kr

madpakke:  55 kr

Indbetaling skal ske senest 5/5-2017  til Spar Nord konto 9815/457 743 3475 .

Husk at mærke “Neptun+svømmerens navn” 

 

Træner:  Lenette

Officials:   Peder Larsen(Svea og Lucca), Thomas Bak (Sofia)

Holdleder: Helle Christensen (Karoline og Isabella)  

Kørsel:  Af hensyn til, at der er ledermøde 8.15 køres fra hallen kl. 7.20

Kører selv: Peder (Lucca, Svea), Denis (Boris)

Kører til Randers:  Helle (Isabella),  Thomas (Sofia), Thorbjørn (Helena)

Henter i Randers:  Helle (Isabella), Thomas (Sofia), Anne Marie (Karoline)

 

Posted in: Konkurrence Arkiv

Leave a Comment (0) →

Himmerlandsturnering 4 i Arden 11. juni 2017 (senest tilmelding 19. maj!!!)

Søndag 11. juni  afholdes Himmerlandsturnering 4. 

Stævnet afvikles i Ardenhallerne, Hvarrevej 6-8, 9510 Arden 

Der er ledermøde kl. 8.45, officialmøde 9.00 og stævnestart kl. 10.00

Du kan se invitationen til stævnet her:  INVITATION 

Piger: ulige løb. Drenge: lige løb

Tilmelding til stævnet foretages her: Fristen er udløbet

Startpriser er 20 kr. pr. individuel start og holdkap betaler klubben 

 

Indbetaling skal ske senest 5/5-2017  til Spar Nord konto 9815/457 743 3475 .

Husk at mærke “HT4+svømmerens navn”

Træner: Mathias og Michelle 

Officials:    Luise Buus Bendixen (Modul 2)

                     Elisa Spanggaard (Modul 2)

                     Thomas Bak (Modul 2)

                     Henrik Sønderholm (Modul 2)

Holdleder:  Anita Vernersen

Kørsel:  Af hensyn til, at der er ledermøde 8.45 kører vi fra hallen kl. 8.25

Følgende svømmere kører:

Malthe (3), Kirstine B. (3), Sebastian (3), Isabella (2), Frederik (3)  

Følgende svømmere har brug for lift:   

Kirstine T.K, Karoline, Mie, Ditte, Ibrahim, Signe, Iben, Marcus, Ali

Følgende svømmere kører direkte til Arden:

(Svea+Lucca+Celina)

Helene Moth

(Nellie+Gudrun + Freya)

(Boris + Lucas)

Lasse

Sofia

Posted in: Konkurrence Arkiv

Leave a Comment (0) →

4. Nordjyske Cup 21. maj 2017 (senest tilmelding 28/4!!!)

Søndag 21/5-2017  afholdes “4. Nordjyske Cup”.

Stævnet afvikles i DGI-huset Aabybro, Jens Møllers Vej 3, 9440 Aabybro

Der er ledermøde kl. 8.45, officialmøde 9.00 og stævnestart kl. 10.00

Du kan se programmet for stævnet her:  PROGRAM

Piger: ulige løb. Drenge: lige løb

Tilmelding til stævnet foretages her: TILMELDING

Startpriser er 25 kr. pr. individuel start og holdkap betaler klubben.

 

Indbetaling skal ske senest 5/5-2017  til Spar Nord konto 9815/457 743 3475 .

Husk at mærke “NJC4+svømmerens navn”

Træner: Michelle

Officials:     Luise (Kirstine) og Ryan (Helene)

Holdleder:  Thorbjørn (Helena)

Kørsel:  Af hensyn til at der er ledermøde 8.45 kører vi fra hallen kl. 7.45

Kører selv direkte til Åbybro:  Signe, Helene

Har brug for et lift: Iben, Malthe, Karoline, Celina, Svea

Tilbyder kørsel: Helena B., Kirstine, Lucca

 

Posted in: Konkurrence Arkiv

Leave a Comment (0) →

Langdistancestævne i Brønderslev 6. maj 2017 (sidste tilmelding 12/4-2017!!!)

Lørdag 6. maj 2017 afholdes langdistancestævne i Brønderslev.

Stævnet afvikles i Brønderslev Svømmehal, Frilandsvej 10, Brøderslev

 

Programmet for stævnet findes her:  INVITATION

Der opvarmning og ledermøde fra kl. 8.45

Officialmøde kl. 9.00 

Stævnestart kl. 10.00

 

Tilmelding til stævnet foretages her: fristen er udløbet

Startpriser er 25 kr. pr. start 

Indbetaling skal ske senest 1/3-2017  til Spar Nord konto 9815/457 743 3475 .

Husk at mærke “Langdis.Brønd+svømmerens navn”

 

Træner:      oplyses senere

Officials:     oplyses senere

Holdleder:  oplyses senere

Kørsel:  Af hensyn til at der er ledermøde 8.45 kører vi fra hallen kl. 7.45

Anita fra K-udvalget koordinerer kørslen, hold øje her på opslaget ang. kørsel!

 

Posted in: Konkurrence Arkiv

Leave a Comment (0) →

OBS – overgangen til sommertræningstider

De tider, som var kommet på den nye hjemmeside, under sommertræningstider var ikke rigtige!

De er nu rettet til. 

Vær opmærksom på, at vi skifter til sommerplanen midt i ugen

Første træning efter sommerplanen er således torsdag 27/4-2017.

 

Mandag 24/4:

Talent og Konkurrence 18.30-20.30 (Michelle og Mathias)

Tirsdag 25/4:

Minitalent 17.00-18.00

Talent 18.00-19.00

Konkurrence 17.00-19.00 (Michelle og Mathias)

 

Posted in: Konkurrence Arkiv

Leave a Comment (0) →

Begynderstævne4 i Aars 23.april (tilmelding senest 1/4!)

Søndag 23. april afvikles endnu et begynderstævne under Region Nordjylland

Stævnet afvikles i Aars Svømmehal,Himmerlandsgade 25, 9600 Aars.

 

Der er opvarmning fra kl. 9.00 og stævnestart kl. 10.00

Du kan se programmet for stævnet her:  INVITATION

Tilmelding til stævnet foretages her:  (Fristen er udløbet!)

Pris for deltagelse er  50 kr. pr. svømmer og der er medalje og diplom til alle svømmere!

Indbetaling skal ske senest 8/4- 2017  til Spar Nord konto 9815/457 743 3475 .

Husk at mærke “Begynderst.Aars+svømmerens navn”

DERSOM det ikke lykkes at skaffe officials til stævnet, kan vi ikke deltage!

Træner:        Freya

Officials:      Christian Johnson (Charlie) og Anita Vernersen (Frederik)

Holdleder:  Dennis Henriksen (Boris)

 

Kørsel: 

Charlie, Freya og Christian kører med Anita og Frederik fra Hallen kl. 8.20.  Ledermøde for Freya kl. 9.00 og Officialmøde kl. 9.15

Øvrige forældre har krydset af, at de selv kører direkte til Aars svømmehal. Opvarmning fra kl. 9.00

 

Posted in: Konkurrence Arkiv

Leave a Comment (0) →
Page 1 of 2 12